NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI WOBEC LOSU OSÓB POTRZEBUJĄCYCH POMOCY
Wśród nas żyją osoby, które z różnych względów potrzebują pomocy innych ludzi. Okres jesienno-zimowy jest tym czasem, w którym ta pomoc jest szczególnie ważna. Nierzadko, zwykłe zainteresowanie wystarczy, by kogoś uratować. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy wyspecjalizowane służby oraz policję, za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wy-starczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.
W związku z obniżeniem się w ostatnim okresie temperatur, szczególna uwaga policjantów pełniących służbę patrolową zwrócona jest na osoby narażone na wychłodzenie organizmu. Mundurowi częściej niż zwykle odwiedzają pustostany i inne miejsca, w których mogą przebywać osoby nie mające dachu nad głową. Uwagę policjantów zwracają także osoby poruszające się lub przebywające na ulicach samotnie, a także te będące pod wpływem alkoholu.
W trosce o bezpieczeństwo osób przebywających na terenie powiatu średzkiego, zwracamy się z apelem do mieszkańców, aby przekazywali policji oraz innym instytucjom pomocowym informację o osobach dotkniętych kryzysem bezdomności oraz ludziach starszych, samotnych, ubogich, którzy nie są w stanie sami zadbać o siebie.
Przypominamy, że korzystając z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, możemy sygnalizować problemy osób potrzebujących pomocy, dotkniętych kryzysem bezdomności i wspomóc działania służb i instytucji, które na co dzień pomagają takim osobom.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w swoim katalogu potencjalnych zgłoszeń, udostępnia kategorię, która pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób potrzebujących pomocy. To bardzo ważne źródło informacji dla służb i instytucji zajmujących się statutowo pomocą w takich sytuacjach.
Pamiętajmy, że każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bez dachu nad głową, samotnych, niezaradnych życiowo lub znajdujących się pod wpływem alkoholu, które narażone są na wyziębienie organizmu, może uratować życie! Nie bądźmy obojętni i reagujmy powiadamiając odpowiednie służby korzystając z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa , albo dzwoniąc pod nr alarmowy 112.
KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń
tel. 693-726-093