Bieżące informacje

Realizacja programu "Bezpieczeństwo to SKARB" z udziałem przedszkolaków z Wróblowic

Data publikacji 29.11.2022

W ramach programu edukacyjno-informacyjnego średzkiej Policji pn. "Bezpieczeństwo to SKARB" funkcjonariusze Posterunku Policji w Miękini przeprowadzili ćwiczenia z przedszkolakami w temacie bezpiecznego poruszania się po pasach, przechodzenia przez jezdnię oraz znajomości i stosowania się do wybranych znaków drogowych.

Program edukacyjno-informacyjny średzkiej Policji pn. "Bezpieczeństwo to SKARB” jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym, dzieci w wieku szkolnym do lat 10 oraz seniorów. Jego celem szczególnym jest edukacja dzieci, młodzieży szkolnej oraz seniorów, w zakresie bezpiecznego przemieszczania się po drodze pieszo, rowerem lub hulajnogą elektryczną w kontekście aktualnych przepisów prawa. W ramach tego projektu funkcjonariusze z Miękini udali się na spotkanie do Publicznego Przedszkola Tropiciele Przygód we Wróblowicach.

Szczególna uwagę dzieci przykuła mata edukacyjna wraz z nowo zakupionymi sygnalizatorami świetlnymi i znakami ostrzegawczymi. Przy jej pomocy uczniowie poznają zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz konkretne sytuacje w ruchu drogowym, z jakimi mogą się spotkać w codziennym życiu, łącznie z zagadnieniem bezpiecznej drogi do szkoły.

Liczymy, że zielone światło na tego rodzaju inicjatywy i ich radość z poznawania nowych rzeczy przyświecać nam będzie jeszcze długo. Pamiętajcie! "Bezpieczeństwo to SKARB" który należy wspólnie pielęgnować i o niego zadbać. 

asp. Karol Dudziak

Film Spotkanie_w_przedszkolu w ramach projektu "Bezpieczeństwo to SKARB".mp4

Pobierz plik Spotkanie_w_przedszkolu w ramach projektu "Bezpieczeństwo to SKARB".mp4 (format mp4 - rozmiar 10.29 MB)

Powrót na górę strony