Bieżące informacje

Realizacja programu "Bezpieczeństwo to SKARB" z udziałem przedszkolaków z Malczyc

Data publikacji 09.12.2022

Średzcy policjanci rozpoczęli działania w terenie na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ramach programu edukacyjno-informacyjnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej pn.: "Bezpieczeństwo to skarb".

aspirant Tomasz Podolskiaspirant Tomasz PodolskiTym razem beneficjentami projektu były przeurocze przedszkolaki z Malczyc, które z wielką determinacją pod czujnym okiem policjantów z Rewiru Dzielnicowych w Malczycach, ćwiczyły bezpieczne przechodzenie przez jezdnię po pasach i właściwe poruszanie się po drodze. Kierownik wspólnie z dzielnicowymi mówili równeż o zasadach obowiązujących przy przechodzeniu przez przejazdy kolejowe oraz na drodze dla rowerów. Aby łatwiej było dzieciom zrozumieć przekazywane im informacje policjanci korzystali z pozyskanych w ramach programu materiałów edukacyjnych takich, jak mata z przejściem dla pieszych i torami kolejowymi, znaki drogowe oraz sygnalizator świetlny. Dzięki temu każdy maluch z pewnością zapamięta, aby przechodzić po pasach "na zielonym" i pozostać na chodniku, kiedy sygnalizator wskazuje kolor czerwony.

Następnie, aby utrwalić wszystkie nabyte umiejętności, dzieci wypełniały zagadki i kolorowanki stworzone przez średzkich policjantów. Podczas spotkania, w którym wzieło udział ponad trzydziestu przedszkolaków, mundurowi zaprezentowali przygotowany przez siebie krótki materiał filmowy, w którym Komisarz Lew uczył, jak prawidłowo, a więc bezpieczenie przejść na drugą stronę drogi.

Liczymy, że zielone światło na tego rodzaju inicjatywy przyświecać będzie jeszcze długo. Pamiętajcie "Bezpieczeństwo to SKARB", który należy wspólnie pielęgnować i o niego zadbać.

  • policjant pokazuje dzieciom na macie edukacyjnej, jak bezpiecznie przejść po pasach
  • stolik, na nim kolorowanki
  • dzieci wspólnie z policjantami pozują do wspólnego zdjęcia
  • plakat promujący program
  • policjant pokazuje dziewczynce sygnalizator świetlny
  • Policjanci wspólnie z dziećmi oglądają film na ekranie

Film VID-20221212-WA0000.mp4

Pobierz plik VID-20221212-WA0000.mp4 (format mp4 - rozmiar 6.4 MB)

Powrót na górę strony