Bieżące informacje

REALIZACJA PROGRAMU "BEZPIECZEŃSTWO TO SKARB" Z UDZIAŁEM UCZNIOW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Z UDANINA I UJAZDU GÓRNEGO

Data publikacji 13.12.2022

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Udaninie przeprowadzili działania w terenie na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ramach programu edukacyjno-informacyjnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej pn.: "Bezpieczeństwo to skarb".

Beneficjentami projektu byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Udaninie i w Ujeździe Górnym, którzy pod okiem Kierownika, dzielnicowego i dwóch prewencjuszy z Posterunku Policji w Udaninie, ćwiczyli bezpieczne przechodzenie przez jezdnię po pasach i właściwe poruszanie się po drodze.

Mundurowi omówili zasady obowiązujące przy przechodzeniu przez przejazdy kolejowe oraz na drodze dla rowerów. Aby łatwiej było młodzieży zrozumieć przekazywane im informacje, policjanci korzystali z pozyskanych w ramach programu materiałów edukacyjnych takich, jak mata z przejściem dla pieszych i torami kolejowymi, znaki drogowe oraz sygnalizator świetlny. Dodatkowymi atrybutami były materiały profilaktyczne przygotowane osobiście przez policjantów z Posterunku Policji w Udaninie, dzięki którym nie jeden uczeń zapamięta, aby przechodzić po pasach "na zielonym" świetle i pozostać na chodniku, kiedy sygnalizator wskazuje kolor czerwony.

Policjanci zaprezentowali również sprzęt policyjny oraz maskotkę dolnośląskiej Policji - Komisarza Lwa. Dużo emocji wzbudził radiowóz i pokaz sygnałów świetlnych i dźwiękowych, tak dobrze rozpoznawalnych przez mieszkańców podczas udzielania pomocy lub przy realizacji wybranych zadań służbowych policjantów z Posterunku Policji w Udaninie.

Liczymy, że zielone światło na tego rodzaju inicjatywy przyświecać będzie jeszcze długo.

Pamiętajcie "Bezpieczeństwo to SKARB", który należy wspólnie pielęgnować i o niego zadbać.

  • plakat programu
Powrót na górę strony