Bieżące informacje

POLICJANCI Z POSTERUNKU POLICJI W KOSTOMŁOTACH Z PROGRAMEM "BEZPIECZEŃSTWO TO SKARB" ODWIEDZILI UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KARCZYCACH

Data publikacji 22.12.2022

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kostomłotach przeprowadzili kolejne spotkanie z dziećmi na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ramach programu edukacyjno-informacyjnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej pn.: "Bezpieczeństwo to skarb". Tym razem odwiedzili podopiecznych Szkoły Podstawowej w Karczycach.

Dziecięca percepcja postrzegania świata jest inna niż dorosłych, przez co dzieci reagują na wydarzające się w przestrzeni ruchu drogowego zdarzenia zgoła inaczej niż dorośli.

Dzieci często nie potrafią właściwie (bezpiecznie w skutkach) ocenić sytuacji, przez co zdarza im się lekkomyślnie lub pochopnie podejmować decyzje w kontekście "bezpiecznej drogi do i ze szkoły ". Takie zachowanie w ruchu ulicznym może nieść bardzo poważne konsekwencje. Dlatego też tak istotna jest edukacja na rzecz bezpieczeństwa - w tym wypadku, bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

W kolejnych działaniach informacyjno-edukacyjnych wzięli udział przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Karczycach, którzy pod okiem Kierownik oraz dzielnicowych z Posterunku Policji w Kostomłotach, zapoznawali się z zasadami bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, właściwego poruszania się po drodze, w tym drodze dla rowerów. Policjanci omówili zasady obowiązujące przy przechodzeniu przez przejazdy kolejowe oraz wybrane znaki drogowe. Aby łatwiej było Naszym Skarbom zrozumieć przekazywane im informacje, policjanci korzystali z pozyskanych w ramach programu materiałów edukacyjnych takich, jak mata z przejściem dla pieszych i torami kolejowymi, znaki drogowe oraz sygnalizator świetlny.

Liczymy, że zielone światło na tego rodzaju inicjatywy przyświecać będzie jeszcze długo. Pamiętajcie "Bezpieczeństwo to SKARB", który należy wspólnie pielęgnować i o niego zadbać.

KPP Środa Śląska

  • klasa, policjanci pokazują matę edukacyjną dzieciom
  • klasa, policjant pokazuje dzieciom sygnalizator świetlny
  • klasa, dzieci przechodzą po pasach na macie edukacyjnej
  • klasa, dzieci pozują do wspólnego zdjęcia z policjantami
  • klasa, policjanci stoją przy macie edukacyjnej, obok dzieci
  • dzieci stoją obok radiowozu przed szkołą
Powrót na górę strony