Bieżące informacje

REALIZACJA PROGRAMU "BEZPIECZEŃSTWO TO SKARB" Z UDZIAŁEM DZIECI Z PRZEDSZKOLI W ŚRODZIE ŚLĄSKIEJ

Data publikacji 30.12.2022

Średzcy dzielnicowi przeprowadzili kolejne spotkanie z dziećmi na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ramach programu edukacyjno-informacyjnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej pn.: "Bezpieczeństwo to skarb". Tym razem odwiedzili przedszkolaków.

Dziecięca percepcja postrzegania świata jest inna niż dorosłych, przez co dzieci reagują na wydarzające się w przestrzeni ruchu drogowego zdarzenia zgoła inaczej niż dorośli.

Dzieci często nie potrafią właściwie (bezpiecznie w skutkach) ocenić sytuacji, przez co zdarza im się lekkomyślnie lub pochopnie podejmować decyzje w kontekście "bezpiecznej drogi do i ze szkoły ". Takie zachowanie w ruchu ulicznym może nieść bardzo poważne konsekwencje. Dlatego też tak istotna jest edukacja na rzecz bezpieczeństwa - w tym wypadku, bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

W kolejnych działaniach informacyjno-edukacyjnych wzięli udział podopieczni Przedszkola Publicznego nr 1 i 3 w Środzie Śląskiej, którzy pod okiem średzkich dzielnicowych zapoznawali się z zasadami bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, właściwego poruszania się po drodze, w tym drodze dla rowerów. Policjanci omówili zasady obowiązujące przy przechodzeniu przez przejazdy kolejowe oraz wybrane znaki drogowe. Aby łatwiej było Naszym Skarbom zrozumieć przekazywane im informacje, policjanci korzystali z pozyskanych w ramach programu materiałów edukacyjnych takich, jak mata z przejściem dla pieszych i torami kolejowymi, znaki drogowe oraz sygnalizator świetlny.

Liczymy, że zielone światło na tego rodzaju inicjatywy przyświecać będzie jeszcze długo. Pamiętajcie "Bezpieczeństwo to SKARB", który należy wspólnie pielęgnować i o niego zadbać.

KPP Środa Śląska

  • sala w przedszkolu, dzieci stoją obok policjantki
  • sala w przedszkolu, policjant pokazuje dziecku matę edukacyjną
  • sala w przedszkolu, policjant pokazuje matę edukacyjną
  • sala w przedszkolu, policjantka pokazuje dzieciom legitymację
  • sala w przedszkolu, policjantka pokazuje dzieciom mate edukacyjną
  • sala w przedszkolu, policjantka pokazuje dzieciom postawę żółwia
Powrót na górę strony