Bieżące informacje

WYPADEK ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM NA TERENIE POWIATU ŚREDZKIEGO

Data publikacji 30.01.2023

Wczoraj w godzinach popołudniowych pomiędzy miejscowością Paździorno a miejscowością Wawrzeńczyce doszło do tragicznego wypadku drogowego. Mieszkaniec powiatu średzkiego, który kierował pojazdem marki Suzuki z nieustalonych przyczyn na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad kierownicą, zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Z ciężkimi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Niestety w wypadku zginęła młoda kobieta.

28-letni kierowca pojazdu marki Suzuki z licznymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Mężczyźnie została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu oraz środków odurzających. Niestety w wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 18-letnia pasażerka, mieszkanka powiatu średzkiego. Na miejscu policjanci wykonali czynności procesowe pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem biegłego z zakresu wypadków drogowych. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz przyczyny tragicznego w skutkach wypadku.

Policjanci apelują! Pamiętajmy o właściwym przygotowaniu zarówno siebie jak i też swojego pojazdu do drogi. Skontrolujmy działanie świateł, stan opon, stan płynów eksploatacyjnych i działanie m.in. układu hamulcowego. Zadbajmy o to, aby pojazd wyposażony był w trójkąt ostrzegawczy i gaśnicę. Jednocześnie bardzo ważne jest, aby wsiadając za kierownicę być trzeźwym, wypoczętym i skoncentrowanym.

Przy spełnieniu powyższych zaleceń pozostaje już tylko pamiętać o zachowaniu rozwagi i zdrowego rozsądku na drodze. Bezwzględnie należy przestrzegać przepisów ruchu drogowego, a prędkość dostosować do warunków panujących na drodze i obowiązujących limitów. Nie można zapomnieć o zapięciu pasów bezpieczeństwa i dopilnowaniu, aby pasażerowie również mieli je zapięte.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze i bezwzględne respektowanie obowiązujących przepisów, ponieważ łamiąc je, ryzykujemy życiem i zdrowiem swoim, swoich pasażerów oraz innych uczestników ruchu.

KPP Środa Śląska

sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

tel. 693-726-093

 

Powrót na górę strony