Bieżące informacje

REALIZACJA PROGRAMU "BEZPIECZEŃSTWO TO SKARB" Z UDZIAŁEM UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z RAKOSZYC

Data publikacji 31.01.2023

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej przeprowadzili na terenie gminy Środa Śląska, działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ramach programu edukacyjno-informacyjnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej pn.: „BEZPIECZEŃSTWO TO SKARB”.

Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym prowadzona już od najmłodszych lat niesie ze sobą wiele zalet, wręcz jest niezbędna. Dzieci, które otrzymają odpowiednią wiedzę na temat zachowania w ruchu drogowym, nie tylko będą mniej narażone na wypadki, ale dzięki zdobytej wiedzy w przyszłości już jako dorosłe osoby staną się ostrożnymi i uważnymi uczestnikami ruchu drogowego.

W kolejnych działaniach edukacyjno-informacyjnych wzięli udział uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Rakoszycach, którzy pod okiem policjantów zapoznawali się z zasadami bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, właściwego poruszania się po drodze, w tym drodze dla rowerów. Funkcjonariusze omówili również zasady obowiązujące przy przechodzeniu przez przejazdy kolejowe. Mata z przejściem dla pieszych i torami kolejowymi, znaki drogowe oraz sygnalizator świetlny umożliwiły zobrazowanie rzeczywistości, z jaką nasi najmłodsi mogą się spotkać w życiu codziennym.

Dzięki materiałom edukacyjnym, które zostały pozyskane w ramach programu, maluchy mogły sprawdzić nabytą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym w praktyce.

Mamy nadzieję, że dzięki programowi dzieci na zawsze zapamiętają przekazaną wiedzę na temat bezpieczeństwa. Pamiętajmy! „BEZPIECZEŃSTWO TO SKARB”.

KPP Środa Śląska

sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

tel. 693 726 093

 

  • DZIECI WRAZ Z POLICJANTAMI
  • DZIECI WRAZ Z POLICJANTAMI
  • DZIECI WRAZ Z POLICJANTAMI
Powrót na górę strony