Bieżące informacje

KOLEJNY „SENIOR ONLINE” 6 LUTEGO 2023 ROKU

Data publikacji 31.01.2023

Zapraszamy wszystkich seniorów do kolejnego spotkania z cyklu "Senior Online", które odbędzie się 6 lutego 2023 roku w godzinach od 9.00 do 9.30. Gościem spotkania będą nasi seniorzy oraz zespół ludowy z Udanina „Cicha Woda”. Policjanci komend powiatowych i miejskich będą ponownie łączyli się przy wykorzystaniu sieci internetowej z mieszkańcami z terenu całego województwa. Koncepcja "Senior Online" to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie, których celem jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami przestępstwa.

6 lutego 2023 roku w jednostkach powiatowych i miejskich garnizonu dolnośląskiego, a więc również w Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, odbędzie się kolejne spotkanie policyjnych profilaktyków z seniorami, przy wykorzystaniu sieci internetowej. Linki do spotkań dostępne są dla wszystkich zainteresowanych z poziomu stron internetowych poszczególnych komend.

Celem szkoleń w ramach koncepcji "Senior Online" jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami przestępstwa, a także uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa. Mieszkańcy uczestniczący w takim spotkaniu profilaktycznym uzyskują informacje, do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na danym terenie, jak również mogą zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po odpowie policjant.

Tym krótkim materiałem zachęcamy do wspólnego spotkania online już 6 stycznia 2023 roku o godzinie 9.00. Link do spotkania tutaj!

KPP Środa Śląska

sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

tel: 693 726 093

Film https://youtu.be/jg-l9CO4sNE

Opis filmu: ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA SENIOR ONLINE

Powrót na górę strony